Kdo jsme

Kdo jsme

Jsme Nadační fond Škoda Auto

Jak to vše začalo? Nasloucháme lidem.

Jsme přesvědčeni, že Mladá Boleslav je místo s obrovským potenciálem a jeho okolí nabízí příjemný prostor pro žití. Města a obce mladoboleslavského regionu se můžou pyšnit bohatou historií a strategickou polohou. Kousek do Českého ráje a Kokořínska, blízko do hor. Nedaleko od Prahy. S jistotou stabilních zaměstnavatelů.

Věříme, že Mladoboleslavsko je skvělé místo pro práci i pro život. Myslí si to však také většina jeho obyvatel? Chtěli jsme to zjistit. Zeptali jsme se tedy občanů ve velkém průzkumu „10 týdnů pro Nové Boleslavsko„. Ten ukázal, že většina lidí tu sice žije ráda a cítí se dobře, ale zároveň má k řadě věcí výhrady. Jasně nám ukázali témata, která by si zasloužila bližší pozornost. Díky aktivnímu zapojení se nám sešlo více než 2300 konkrétních podnětů na možná zlepšení.

Výsledky průzkumu jsme si vzali k srdci a začaly pro nás představovat velikou výzvu!

Mladoboleslavsko je krásná oblast, jejíž atraktivitu můžeme a chceme posunout na vyšší úroveň, přispět k tomu, aby se stala vzorem dalším regionům!

Za tímto účelem byl založen Nadační fond ŠKODA AUTO!

Společnost Škoda Auto v regionu působí již 125let. Od svého založení se vždy snažila chovat zodpovědně, podporovala nejen své zaměstnance, ale pomáhala vytvářet dobré inovační prostředí pro všechny obyvatele města i regionu. V roce 2018 firma založila nadační fond, aby tyto aktivity posunula na novou úroveň. Zároveň se zasloužila o vznik platformy a iniciativy Nové Boleslavsko, která spojuje snahy Nadačního fondu ŠKODA AUTO, měst Mladé Boleslavi a Kosmonos, Středočeského kraje, vlády a dalších partnerů o zlepšení kvality života v regionu.

V centru veškerých našich aktivit jsou lidé! Ti tvoří hodnoty a ovlivňují podobu našeho společného regionu. Všechny naše aktivity proto směřují k občanům Boleslavska.

Naším cílem je přispět zejm. k tomu, aby:

Lidé si byli blíž. Podporujeme rozvoj občanské společnosti. Cílíme na místní organizace, spolky a komunity.

Lidé se cítili bezpečně. Podporujeme tak např. městskou policii, ukazujeme Vašim dětem rizika dopravy a jak se v ní pohybovat co nejbezpečněji.

Lidé byli aktivnější. Podporujeme výstavbu sportovních hřišť, cyklistických stezek, ale také konání kulturních akcí.

Lidé žili v inspirativním prostředí. Podporujeme rozvoj veřejného prostoru. Iniciujeme revitalizaci historických objektů, podporujeme promyšlený rozvoj městské zeleně.

Lidé měli pocit jistoty. Podporujeme ty, kteří nejsou schopni se o sebe plně postarat – pomáháme zajistit péči o ně a jejich aktivní zapojení do života je pro nás prioritou.

Jistě, jsou to ambiciózní cíle. Ale společně s Vámi se nám to může povést!

Nadační fond ŠKODA AUTO je tu pro všechny občany, kteří se chtějí společně s námi zasadit o lepší budoucnost. Připojte se a společně vytvořme Nové Boleslavsko!

koho podporujeme

Kalendář akcí více zde